Izolacja poddasza

Pianką pur

Zastosowanie pianki PUR w budownictwie jest bardzo szerokie, natomiast to właśnie izolacja poddaszy pianką stanowi zdecydowaną większość prac izolacyjnych, które wykonujemy.

Do izolacji poddasza pianką wykorzystujemy materiał o strukturze otwarto-komórkowej, którego to główną cechą jest duży opór dla przewiewu powietrza przy jednoczesnym niskim oporze dyfuzyjnym pozwalającym na swobodne przenikanie pary wodnej – a więc najprościej mówiąc jest to materiał szczelny i ,,oddychający”

Skontaktuj się z nami

Wyceń izolację poddasza

01

Przegroda dachowa

Przekrój

Połaci dachowej

Nawet najlepszy materiał izolacyjny nie spełni swojej funkcji jeśli nie zostanie zastosowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Kluczową kwestią od której należy wyjść w przypadku izolacji poddasza jest odpowiedni przekrój połaci dachowej, którą chcemy zaizolować.

Wszystkie warstwy przegrody dachowej powinny być ułożone w taki sposób aby przede wszystkim zapewnić szczelność pokrycia przed warunkami atmosferycznymi z zewnątrz budynku – za co odpowiada pokrycie wierzchnie jak i równie ważne pokrycie wstępne w postaci najcześciej membrany wysokoparoprzepuszczalnej.

Niemniej ważne jest również po wykonaniu izolacji odpowiednie wykończenie połaci dachowej. Jeśli mówimy o przegrodzie dachowej, która to oddziela część mieszkalną ogrzewaną od nieogrzewanej (skos dachu bądź też strop oddzielający stryszek od części mieszkalnej) standardowo wykonujemy zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych. Kluczem poprawnego zabezpieczenia izolacji jest zastosowanie foli paroizolacyjnej pomiędzy płytę g/k, a stelaż do którego jest montowana. 

Szczelna paroizolacja to warstwa, która odpowiada za zabezpieczenie izolacji przed przenikaniem do niej pary wodnej pochodzącej z wnętrza pomieszczeń – musimy pamiętać, że każda izolacja, która jest zawilgocona obniża znacząco swoje właściwości izolacyjne.

 

02

Harmonogram

Przygotowanie

Poddasza

Wykonanie izolacji poddasza pianką jest to można powiedzeń jeden z ostatnich etapów budowy. Zdecydowanie zalecamy aby izolacja połaci dachowej wykonywana była już po wszystkich pracach mokrych tj. po wykonaniu tynków oraz wylewek. Tak ułożony harmonogram prac pozwoli na swobodne osuszenie się budynku z wilgoci technologicznej – podczas tynkowania ścian czy też wykonywania wylewek wrzucamy do budynku tysiące litrów wody, którą to koniecznie musimy usunąć przed szczelnym zamknięciem inwestycji.

Po wykonaniu w.w prac następnie przechodzimy do czynności związanych z odpowiednim przygotowaniem połaci dachowej do natrysku pianki pur

Przymierzając się do izolacji połaci dachowej najważniejszą kwestią jest zamontowanie przed natryskiem pianki uchwytów do zabudowy g/k. W zależności od ich rodzaju oraz przebiegu i grubości izolacji, każdorazowo sposób ich montażu zalecamy skonsultować pomiędzy ekipą która te prace będzie wykonywać, a naszym przedstawicielem.

Poznaj koszt izolacji bez zobowiązań!

03

Montaż izolacji

Natrysk

Pianki PUR

Gdy wszystkie prace mokre w budynku zostały wykonane oraz ekipa wykończeniowa przygotowała poddasze do natrysku pianki w taki sposób aby po wykonaniu izolacji wykonać zabudowę gipsowo-kartonową, możemy finalnie przystąpić do natrysku pianki PUR.

Natrysk izolacji możemy wykonywać w ściśle określonych warunkach, a kluczową kwestią jest tutaj przede wszystkim wilgotność więźby dachowej, która to nie może przekraczać 18%. Dodatkowym warunkiem do wykonania naszej pracy jest również odpowiednia temperatura podłoża – powyżej 10*C oraz wilgotność otoczenia najlepiej nie przekraczająca 60%.

Spełniając wszystkie w.w warunki, śmiało możemy przystąpić do natrysku pianki. Rozpoczynając od prac związanych z zabezpieczeniem tynków, okien przechodzimy do finalnej czynności natrysku. 

Poddasze o metrażu 200m2 bez większych przeszkód jesteśmy w stanie pokryć szczelnie izolacją w ciągu jednego dnia. Po dosłownie kilku sekundach od naniesieniu materiału na połać dachową, pianka osiąga swoją docelową strukturę oraz grubość.